MAZOWIECKI ZWIĄZEK TAŃCA SPORTOWEGO


Licencje FTS 2019 

Uprzejmie przypominamy, że termin wpłaty za Licencję sędziego FTS oraz sędziego MZTS upływa 31 października 2018 roku. Jednocześnie informujemy, że wszyscy zawodnicy i czlonkowie zwyczajni MZTS/FTS powinni...

 WIĘCEJ 


Kalendarz MZTS

  •  17 luty 2019 - Mazovia Open - Pruszków
  • 2 marzec 2019 - I OTTS - Czerwińsk n/Wisłą   
  • 9-10 marzec 2019 - Mistrzostwa Polski par dorosłych LA - Sierpc
  • 30 marzec 2019 - GD Dance Show - Łazy k/Warszawy
  • 11 maj 2019 - XII OTTS Pasjonat 2019 - Sochaczew
  • 9 czerwiec 2019 - XIII Bemowskie Dni Taneczne - Warszawa



AKTUALNOŚCI

Finał GPP EXTRAKLASY FTS 2018


    W dniach 15-16 grudnia w Warszawie rozegrany został FINAŁ - GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASA   FTS oraz Festiwal Tańca FEELING 2018. W tym wspaniałym wydarzeniu wzięło udział niemal 300 par z  całej Polski. Bardzo cieszy nas fakt, że pary tak licznie stawiły się do rywalizacji w obu imprezach. W ciągu  dwóch dni zmagań mogliśmy podziwiać pary oraz solistów na różnych etapach swojej przygody z tańcem  sportowym, a dzięki wpleceniu w różne części imprezy kategorii rekreacyjnych i sportowych, mieliśmy  doskonałą okazję do przyjrzenia się ewolucji w rywalizacji tanecznej. 

Sobotni wieczór, swoim wzruszającym pokazem uświetnili zdobywcy trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata Show Dance Standard - Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, w niedzielę zaś mogliśmy podziwiać Mistrzów Świata kategorii Senior II w 10-ciu tańcach – Tomasza 
i Różę Kucharczyk. Obydwie pary są reprezentantami Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego, co szczególnie napawa nas dumą. Za swoje osiągnięcia, pary te zostały uhonorowane uroczystym wręczeniem pamiątkowych grawertonów oraz nagrodą finansową od Zarządu MZTS. Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli obserwować sukcesy naszych reprezentantów na arenie międzynarodowej. 

W imieniu całego zarządu chcielibyśmy złożyć podziękowania organizatorowi tego wspaniałego wydarzenia - panu Tomaszowi Doroszowi – prezesowi UKS Feeling, który podjął się tego niełatwego zadania. W imieniu Zarządu MZTS oraz organizatora dziękujemy również wszystkim sponsorom i instytucjom wspierającym to przedsięwzięcie. W szczególności zaś podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy tak licznie stawili się do rywalizacji i dostarczyli widzom niezapomnianych emocji.

                                                                                                                                               Zarząd MZTS

Oto jak przedstawiają się wyniki par MZTS w Finałowym Turnieju z cyklu Grand Prix Polski Ekstraklasy FTS:

Młodzież ST

Miejsce I - Snochowski Błażej- Ryś Zuzanna KTT DUET- Warszawa
Miejsce II - Buczyński Hubert- Butko Viana CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce IV - Kwaśniak Robert- Łabuz Justyna Teresa KTT DUET- Warszawa
Miejsce V - Sołtys Dawid- Nowina-Konopka Aleksandra STREFA TAŃCA- Warszawa
Miejsce VI - Pogorzelski Piotr- Latos Maria CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa
Miejsce VII - Nagrabski Michał- Filińska Zofia IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce VIII - Szafrański Jakub- Denisiuk Julia Krystyna DANCE IMPERIUM- Pruszków
Miejsce IX - Ledwosiński Karol- Antosiewicz Aleksandra CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa
Miejsce XI - Celmerowski Kacper- Gastoł Daria IMPET TEAM- Warszawa 

Dorośli LA

Miejsce II - Stelmaszczyk Michał- Kucińska Paulina CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce IV - Czerski Norbert- Tygielska Karolina CONTRA SPORT- Warszawa
Miejsce VII - Mikoś Robert- Szpondowska Klaudia IMPET TEAM- Warszawa 

Juniorzy Starsi ST

Miejsce I - Ruszkowski Tomasz- Mozdyniewicz Julia CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa
Miejsce II - Tarach Kamil- Buczyńska Michalina CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa
Miejsce IV - Plak Karol Tomasz- Wisełka Aleksandra Anna CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce IX - Borkowski Jan- Nowicka Natalia STREFA TAŃCA- Warszawa
Miejsce X - Szczepaniak Kamil- Bruśnicka Julia CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa 

Juniorzy Starsi LA

Miejsce I - Ruszkowski Tomasz- Mozdyniewicz Julia CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa
Miejsce III - Tarach Kamil- Buczyńska Michalina CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa
Miejsce IV - Plak Karol Tomasz- Wisełka Aleksandra Anna CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce V - Szczepaniak Kamil- Bruśnicka Julia CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa 

Młodzież Starsza ST

Miejsce III - Snochowski Wiktor- Malinowska Justyna KTT DUET- Warszawa

Młodzież Starsza LA

Miejsce II - Snochowski Wiktor- Malinowska Justyna KTT DUET- Warszawa


Poniżej podajemy również wyniki naszych par w innych sportowych kategoriach tanecznych:

Wyniki sobota

14-15 D ST

Miejsce I - Masenzhuk Tymur- Brejnak Maja CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce II - Kaniewski Grzegorz- Kusina Natalia IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce III - Smith Oliver- Skowron Natalia CREATIVE DANCE- Kobyłka 

14-15 D LA

Miejsce I - Masenzhuk Tymur- Brejnak Maja CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce II - Smith Oliver- Skowron Natalia CREATIVE DANCE- Kobyłka
Miejsce IV - Kaniewski Grzegorz- Kusina Natalia IMPET TEAM- Warszawa

12-13 B ST

Miejsce I - Rybak Maciej- Matysiak Zofia Wanda KTT DUET- Warszawa
Miejsce II - Wóźnicki Szymon- Przybyszewska Amelia ST ARTDANCE- Sierpc
Miejsce III - Onisk Witold- Przyborska Natalia- UKS FEELING- Warszawa 

12-13 B LA

Miejsce I - Wóźnicki Szymon- Przybyszewska Amelia ST ARTDANCE- Sierpc
Miejsce II - Rybak Maciej- Matysiak Zofia Wanda KTT DUET- Warszawa
Miejsce III - Onisk Witold- Przyborska Natalia- UKS FEELING- Warszawa 

pow.15 B LA

Miejsce VI - Navatski Miraslau- Sawicka Klaudia KTT DUET- Warszawa
Miejsce VII - Celmerowski Kacper- Gastoł Daria IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce IX - Kochut Kamil- Sobiesiak Dominka
Miejsce X - Dobkowski Miłosz- Szmit Wiktoria FAN- Ostrołęka 

12-13 C ST

Miejsce I - Onisk Witold- Przyborska Natalia UKS FEELING- Warszawa 

12-13 C LA

Miejsce IV - Onisk Witold- Przyborska Natalia UKS FEELING- Warszawa 

14-15 B ST

Miejsce I - Borkowski Jan- Nowicka Natalia STREFA TAŃCA- Warszawa
Miejsce IV - Affre Julian- Rodo Zofia KTT DUET- Warszawa 

14-15 B LA

Miejsce IV - Affre Julian- Rodo Zofia KTT DUET- Warszawa
Miejsce VI - Borkowski Jan- Nowicka Natalia STREFA TAŃCA- Warszawa 

Wyniki niedziela

10-11 D ST

Miejsce II - Kaźmierczak Damian- Sadowska Marianna DANCE IMPERIUM- Pruszków
Miejsce III - Mazin Artem- Martyniuk Anna CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce IV - Głuchowski Jakub- Drwięga Katarzyna KTT DUET- Warszawa
Miejsce V - Mech Karol- Wyporska Nela DANCE IMPERIUM- Pruszków 

10-11 D LA

Miejsce II - Rumiński Gracjan- Woźniak Natalia DANCE IMPERIUM- Pruszków
Miejsce III - Kaźmierczak Damian- Sadowska Marianna DANCE IMPERIUM- Pruszków
Miejsce IV - Głuchowski Jakub- Drwięga Katarzyna KTT DUET- Warszawa
Miejsce V - Mazin Artem- Martyniuk Anna CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce VI - Mech Karol- Wyporska Nela DANCE IMPERIUM- Pruszków 

12-13 D ST

Miejsce I - Radecki Filip- Radecka Klara ATRIA- Ostrołęka
Miejsce II - Nowicki Hubert- Kyrei Sofia STREFA TAŃCA- Warszawa
Miejsce VIII - Gruszka Tobiasz- Urbańska Amelia UKS FEELING- Warszawa
Miejsce XI - Świątkiewicz Paweł- Nasiłowska Anna IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce XII - Piątek Seweryn- Olszańska Magdalena DANCE IMPERIUM- Pruszków
Miejsce XIII - Kowalewski Tymoteusz- Drużga Amelia UKS FEELING- Warszawa 

12-13 D LA

Miejsce I  - Radecki Filip- Radecka Klara ATRIA- Ostrołęka
Miejsce IV - Nowicki Hubert- Kyrei Sofia STREFA TAŃCA- Warszawa
Miejsce VI - Piątek Seweryn- Olszańska Magdalena DANCE IMPERIUM- Pruszków
Miejsce VIII - Gruszka Tobiasz- Urbańska Amelia UKS FEELING- Warszawa
Miejsce IX - Kowalewski Tymoteusz- Drużga Amelia UKS FEELING- Warszawa
Miejsce XII - Świątkiewicz Paweł- Nasiłowska Anna IMPET TEAM- Warszawa 

pow.15 D ST

Miejsce I - Ślesicki Łukasz- Zawadka Julia IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce III - Kłosiewicz Stanisław- Tomaszewska Aleksandra IMPET TEAM- Warszawa 

pow.15 D LA

Miejsce IV - Okoń Filip- Nowak Zuzanna IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce V - Wawrzusiszyn Dominik- Truszkowska Gabriela IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce IX - Kłosiewicz Stanisław- Tomaszewska Aleksandra IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce X - Ślesicki Łukasz- Zawadka Julia IMPET TEAM- Warszawa 

14-15 E

Miejsce II - Pietrucha Wojciech- Antoniewicz Marta CORTE DANCE PROGRESS- Warszawa
Miejsce IV - Jurak Jakub- Chechłacz Julia DANCE IMPERIUM- Pruszków 

14-15 C ST

Miejsce IV - Kosikowski Paweł- Kowalska Zuzanna ATRIA- Ostrołęka
Miejsce V - Masenzhuk Tymur- Brejnak Maja CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce VII - Śliwowski Wiktor- Staszewska Angelina FAN- Ostrołęka
Miejsce IX - Kaniewski Grzegorz- Kusina Natalia IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce XI - Falkowski Krzysztof- Rychlik Weronika KTT DUET- Warszawa 

14-15 C LA

Miejsca III - Kaniewski Grzegorz- Kusina Natalia IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce IX - Kosikowski Paweł- Kowalska Zuzanna ATRIA- Ostrołęka
Miejsce XI - Falkowski Krzysztof- Rychlik Weronika KTT DUET- Warszawa 

pow.15 C ST

Miejsce V - Okoń Filip- Nowak Zuzanna IMPET TEAM- Warszawa 

pow.15 C LA

Miejsce VI - Szyszka Jacek- Piekut Monika CORTE TOP DANCE- Warszawa 

pow.15 B ST

Miejsce II - Celmerowski Kacper- Gastoł Daria IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce III - Kochut Kamil- Sobiesiak Dominika CLASSIC DANCESPORT- Warszawa
Miejsce VII - Wawrzusiszyn Dominik- Truszkowska Gabriela IMPET TEAM- Warszawa
Miejsce IX - Wielogoliński Mateusz- Bednarczyk Eliza ATRIA- Ostrołęka 

12-13 E

Miejsce V - Wawrzyński Antoni- Samsel Gabriela ATRIA- Ostrołęka
Miejsce VII - Dorosz Fryderyk Tomasz- Pusz Hanna Krystyna UKS FEELING- Warszawa
Miejsce VIII - Kowalewski Tymoteusz- Drużga Amelia UKS FEELING- Warszawa
Miejsce IX - Biernacki Olivier- Czochal Gabriela DANCE IMPERIUM- Pruszków
Miejsce X - Kacprzak Jakub- Kopczyńska Natalia UKTS PASJONAT- Sochaczew


Licencje  FTS 2019. 

 Uprzejmie przypominamy, że termin wpłaty za Licencję sędziego FTS i MZTS na rok 2019 upływa 31   października 2018 roku.  Jednocześnie informujemy, że wszyscy zawodnicy i członkowie zwyczajni  MZTS/FTS powinni dokonać opłaty licencyjnej za udział w rywalizacji sportowej FTS na rok 2019 do dnia 30  listopada bieżącego roku. Składki licencyjne należy uiścić na konto Klubu sportowego. Członkowie  Zwyczajni/Kluby dokonują opłaty na konto MZTS. Numer konta bankowego MZTS znajdziecie Państwo na stronie www.mztsport.pl.

 

 Regulamin rywalizacji dla klas HGF

  Regulamin rywalizacji dla klas HGF

  Repertuar dla klas HGF

 Relacja z Antwerp Diamond Cup

  W ostatni weekend w Antwerpii w Belgii miał miejsce Antwerp Diamond Cup- wielki festiwal tańca,   głównie seniorskiego, uwieńczony Mistrzostwami Świata Senior II w Standardzie.


Już w piatek 10 lutego o 9:30 rano na Mistrzostwach Świata pojawiły się 174 pary w pierwszej rundzie 1/32 finału podzielonej na 17 grup. Po 2,5h okazało się, że z 4 startujących polskich par, 3 przeszły do kolejnej rundy bez redance'u. Co ciekawe, bez redance'u do 1/16 finału przeszło aż 31 par włoskich i 24 niemieckie!!!
Kolejne rundy toczyły się już szybciej i ostateczne wyniki polskich par to: 138-146. Dorota i Emil Gajda., 79-80. Anna i Jarek Kraińscy, 65. Monika i Mariusz Budyś, 8-me
Róża i Tomasz Kucharczyk, zabrakło 2 skreśleń do finału :)
Kolejność w finale Mistrzostw Świata była następująca:
1. Pierre Payen i Isabelle Reyjal, Francja (3. miejsce w MŚ 2016)
2. Gert Faustmann i Alexandra Kley, Niemcy
3. Alberto Belometti i Barbara Remondini, Włochy (1. w MŚ 2016 w Turcji)
4. Horace Hu i Agnes  Yuan, Kanada
5. Juha Rautio i Paivi Rautio,  Finlandia (15. w MŚ 2016)
6. Oleg Sadyrev i Tatiana Kralova, Estonia (8. w MŚ 2016)
7. Antonio Papale i Brigida della Monica, Włochy
Półfinał:
8. Róża i Tomasz Kucharczyk, Polska (5. w MŚ 2016)
9. Rene Seyboth i Heike Seyboth, Niemcy
10-11. Vittorio Bramati i Silvia Martorelli, Włochy
10-11. Tiit Hindpere i Ene Hindpere, Estonia (7. w MŚ 2016)
(...)
16. Nikolay Cheremisin i Ekaterina Dukhovskaya, Rosja (4.w MŚ 2016)
Z powodów osobistych nie zatańczyli wielokrotni Mistrzowie Świata Senior I w Standardzie i Wicemistrzowie Świata Senior II w 2016 r. Stefano Bernardini i Stefania Martelini.

W sobotę 11 lutego rano 2 polskie pary wystartowały w WDSF Senior II Latin i wśród 39 par Monika i Mariusz Budyś zajęli miejsce 15-te, a Róża i Tomasz Kucharczyk- czwarte za dwoma parami z finału MŚ Senior II LA 2016.
Po południu  Róża i Tomasz Kucharczyk zatańczyli jeszcze 3 rundy WDSF Senior I Standard i zajęli 19-20-te miejsce na 53 startujące pary.

W niedzielę w WDSF Senior II Standard wystartowały 3 polskie pary wśród 71 startujących i zajęły miejsca:
2. Róża i Tomasz Kucharczyk za wicemistrzem świata i przed para nr 5. na MŚ 2017 Olegiem Sadyrevem.
27. Dorota i Emil Gajda
39-41. Anna i Jarosław Kraińscy

W sumie Róża i Tomasz Kucharczyk zatańczyli w ciągu 3 dni Antwerp Diamond Cup 16 rund.
I przesyłamy pozdrowienia dla wszystkich polskich Seniorów przed Mistrzostwami Polski FTS 2017.

Tomasz Kucharczyk


  

  

  Konkurs Ofert 

Zarzad Mazowieckiego Zwiazku Tańca Sportowego ogłasza nabór ofert na organizację Mistrzostw i Pucharu MZTS w roku 2017. Oferty należy kierować na adres kontakt@mztsport.pl do dnia 14 marca 2017r.

Uchwała nr 005/2017 z dnia 18 stycznia 2017r

Zarządu Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego

dotyczy ogłoszenia konkursu ofert na organizację Mistrzostw MZTS w 2017 roku.

 

Zarząd MZTS  ogłasza konkurs ofert na organizację Mistrzostw Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego na rok 2017. Oferty należy przesłać na adres kontakt@mztsport.pl do dnia 14 marca 2017r.


 Mistrzostwa Związku MZTS 2016.


Zarząd MZTS w dniu 7 pażdziernika podjął uchwałą w sprawie Organizacji Mistrzostw Związku Wojewódzkiego MZTS w roku 2016.  Organizacją Imprezy zoastała powierzona członkowi zwyczajnemu SKT Strefa Tańca Warszawa.  Turniej odbędzie się w Warszawie przy ul. Kowińskiej w dniu 18 grudnia 2016r.    Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie FTS w zakładce Kalendarz   LINK>>

 WIECEJ

  Licencje  FTS 2017. 

Uprzejmie przypominamy, że termin wpłaty za Licencję sędziego FTS i WDSF na rok 2017 upływa 31 października 2016 roku.  Jednocześnie informujemy, że wszyscy zawodnicy i członkowie zwyczajni MZTS/FTS powinni dokonać opłaty licencyjnej za udział w rywalizacji sportowej FTS na rok 2017 do dnia 30 listopada bieżącego roku. Składki licencyjne należy uiścić na konto Klubu sportowego. Członkowie Zwyczajni/Kluby opłaty dokonują na konto MZTS.Numer konta bankowego MZTS znajdziecie Państwo na stronie www.mztsport.pl.

 wiecej 


 Zakończenie prac nad Bazą FTS.

Szanowni Państwo
W związku z zakończeniem prac związanych z aktualizacją danych zawodników i klubów w Bazie FTS, wracam się do Państwa z prośbą o weryfikację tych danych. 
Możliwość taka istnieje po zalogowaniu się na stronie http://baza.fts-taniec.pl/view/, wpisaniu swojego ID oraz hasła. 
ID zawodnika otrzymacie Państwo od członka zwyczajnego (klubu), hasło stanowi nr. PESEL W przypadku stwierdzenia niezgodności w Bazie proszę ten fakt niezwłocznie zgłosić w klubie, któreg
o jesteście członkiem. 
Korekty wprowadzimy tylko i wyłącznie na pisemny wniosek członka zwyczajnego.

 więcej 


   Mistrzostwa Świata Senior II


Ze słonecznej Turcji niniejszym przesyłamy tę pozytywną wiadomość: dzisiaj 15 października 2016 roku zajęliśmy 5-te miejsce na Otwartych Mistrzostwach Świata WDSF Senior II w Standardzie w Belek w Turcji na 39 par. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.
Na 39 par 11 było z Włoch a 7 z Niemiec. A w finale aż 3 z Włoch w tym 2 na podium!
7-my poza finałem był Tiit i Ene Hindpere z Estonii, ubiegłoroczny finalista. 
Złoto i srebro niezmiennie trafiło do tych samych par:
1.Alberto Belometti i Barbara Pini z Włoch
2. Stefano Bernardini i Stefania Martellini z Włoch
3. Pierre Payen z Isabelle Reyjal z Francji 
4. Nikolay Cheremisin i Ekaterina Dukchovskaya z Rosji
5. Tomasz i Róża Kucharczyk Polska
6. Andrea Rigon i Barbara Remondini z Włoch

Z kronikarskiego obowiązku dodajemy tylko, że w piątek 14 października zatańczyliśmy na rozgrzewkę WDSF Senior I Standard zajmując drugie miejsce na 7 par i WDSF Senior II Latin wygrywając wśród 9 par.

Cały festiwal tańca w Belek koło Antalii trwa od piątku do niedzieli w Gloria Sport Arena, pięknej hali sportowej połączonej z hotelem. Występują w nim Seniorzy od I do Ich Ale także dzieci, Juniorzy w obu stylach tanecznych A w tańcach latynoamerykańskich International Open Amatorów i Rising Star.

Pozdrawiamy,
Róża i Tomasz Kucharczyk

  Karty WDSF

Obowiązek posiadania kart WDSF (Uchwała Zarządu FTS nr 105/2015 z dn. 13.11.2015) - Zarząd FTS wprowadza obowiązek posiadania kart WDSF dla wszystkich par chcących startować za granicą kraju w turniejach organizowanych w przez członków WDSF (dotyczy również turniejów w klasach ):

- od stycznie 2016 - dla par pow.15 lat (status  ACTIVE w bazie WDSF)

- od września 2016 - wszyscy zawodnicy (status  ACTIVE w bazie WDSF)

  Dofinansowanie do wyjazdów na MŚ i ME

Dofinansowanie do kosztów podróży związanych z udziałem w turniejach rangi ME, MŚ, PE, PŚ (Uchwała Zarządu FTS nr 107/2015 i 108/2015 z dn. 13.11.2015) - w roku 2016 dofinansowanie do kosztów podróży związanych z udziałem w turniejach rangi Mistrzostw Europy, Mistrzostw świata, Pucharu Europy, Pucharu świata wynosić będzie:

 - na terenie Europy do 1500 zł

 - poza Europą do 2000 zł.

O dofinansowanie mogą ubiegać się tylko pary, które spełniają kryteria regulaminu Kadry FTS-Polska.

  Udział w turniejach PTT

 Udział w turniejach organizowanych i współorganizowanych przez  Polskie Towarzystwo Taneczne (Uchwała Zarządu FTS nr 110/2015 z dn. 10.12.2015) - Zarząd FTS, w nawiązaniu do informacji o uzyskaniu członkostwa Polskiego Towarzystwa Tanecznego w World Dance Council, podejmuje decyzję o utracie licencji zawodnika FTS w przypadku startu w turniejach organizowanych i współorganizowanych przez  Polskie Towarzystwo Taneczne.

 

Szczegółowe treści uchwał znajdują się w zakładce Związek/Federacja/Uchwały lub pod linkiem: http://fts-taniec.pl/s/36/uchwaly-fts.html